Vechtdal College

Vechtdal College

2024 | Hardenberg , Nederland

Afbeeldingengalerij

Het Vechtdal College in Hardenberg heeft een belangrijke stap gezet richting circulair bouwen door te kiezen voor een duurzame renovatie van de vloeren. De bestaande vloeren, die al 25 jaar in gebruik waren, zijn via het ReStart®-programma van Tarkett teruggenomen voor recycling tot nieuwe vloeren. De nieuwe toegepaste vloerencollecties zijn ook weer volledig te recyclen.

Bij deze renovatie stond duurzaamheid centraal. Onze partner Oving, die in 1999 ook al verantwoordelijk was voor de oorspronkelijke vloer, zorgde voor zowel een kwalitatieve vervanging als een circulaire aanpak voor de verwijderde vloer. Dankzij het ReStart-programma werd de oude vloer niet als afval afgevoerd maar opnieuw ingezet binnen de circulaire economie. Dit draagt bij aan een aanzienlijke vermindering van afval en CO2-uitstoot.

Naast de duurzame aspecten speelde ook esthetiek een belangrijke rol. Onze interieurarchitect stelde zorgvuldig kleurenopties voor die aansluiten op de bestaande architectuur en de huisstijl van de school. Zo werd een keuze gemaakt die niet alleen visueel aantrekkelijk is maar ook praktisch en toekomstgericht. Het resultaat is een vloer die zowel functioneel als stijlvol is en bijdraagt aan een inspirerende leeromgeving voor de studenten.

Met het gebruik van circulaire materialen en innovatieve recyclingmethoden laat het Vechtdal College zien dat duurzaamheid en kwaliteit prima samengaan. Dit project benadrukt het belang van verantwoord materiaalgebruik en levert een waardevolle bijdrage aan een duurzamere gebouwde omgeving.

voorgestelde collecties

Beschrijving

Duurzame vloerrenovatie met het ReStart®-programma

Ontwerper/Architect

Oving

Gebouweigenaar

Vechtdal College

Segment